„Ratunku- pali się! Pożar”

12 grudnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im A.F. Modrzewskiego w Trzepnicy uczestniczyli w spotkaniu z mł. ogn. Mariuszem Pietraszczykiem z Komendy  Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Uczniowie  mieli okazję dowiedzieć się jak pomagają strażacy w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu oraz jak postępować w obliczu niebezpieczeństw związanych z żywiołami i anomaliami pogodowymi (pożar, burza, powódź, wichura) Podczas spotkania przypomniane zostały numery alarmowe.

Mamy nadzieję, że wiedza nabyta przez młodych ludzi z pewnością pozwoli im bezpiecznie funkcjonować we współczesnym świecie, a w dorosłym życiu lepiej dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach Rządowego projektu „Bezpieczna+”.

Sylwia Małolepsza