TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W związku z rozpoczynającym się XII OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIEM BIBLIOTEK 8-15 MAJA, przebiegającym pod hasłem WYBIERAM BIBLIOTEKĘ, Filia Biblioteczna w Trzepnicy przygotowała  dla uczniów klasy „0” Publicznej Szkoły Podstawowej w Trzepnicy lekcję biblioteczną, w której wzięło udział 25 maluchów pod opieką Pani Izabeli Żak.

Po przybliżeniu maluchom co to jest biblioteka, jak należy się w niej zachowywać, jak dbać o książki, dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii książkowych. Ciekawe  „Przygody  Franka” zaprezentował Mikołaj Herman z klasy VI.  Dużo radości i zabawy dostarczył wiersz „Moja buzia”, gdzie maluchy naśladowały ruchy ust i języka. Następnie mali czytelnicy obejrzeli kolorowe książki, które zaprezentowała bibliotekarka Mariola Sobczyk. Na zakończenie uczestnicy otrzymali zakładki do książek, aby pamiętali o bibliotece i książkach na każdym etapie swojego życia.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało się wzbudzić w dzieciach zainteresowanie książką i wkrótce same zaczną korzystać z zasobów biblioteki.