XXXVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogromnym sukcesem dla Gminy Łęki Szlacheckie zakończyły się przeprowadzone 14 kwietnia w Brzezinach eliminacje wojewódzkie XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Reprezentant ziemi piotrkowskiej, a tym samym uczeń naszej szkoły Mikołaj Herman po części pisemnej zakwalifikował się do kolejnego etapu. W części ustnej turnieju zawodnicy udzielali odpowiedzi na pytania teoretyczne i wykonywali zadania praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego. W tegorocznym turnieju komisja konkursowa zdecydowała, podobnie jak w roku ubiegłym, że każdy uczestnik z poszczególnej grupy wiekowej będzie miał ten sam zestaw pytań. Taka forma przeprowadzenia części finałowej zagwarantowała emocje do ostatniego pytania. Po zakończeniu konkursu Mikołaj ostatecznie zajął V miejsce wśród reprezentantów szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego.

Wszyscy finaliści eliminacji otrzymali jako nagrody rowery, dyplomy oraz statuetki ufundowane przez Zarząd Wojewódzki    ZOSP RP w Łodzi.

Nagrody wręczyli m.in. przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi, prezes Zarządu dh Jan Ryś oraz komendant wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Andrzej Witkowski.

Gratulujemy Mikołajowi osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych w następnych latach.