Znajdź właściwe rozwiązanie

Sprawozdanie z realizacji programu „ Znajdź właściwe rozwiązanie”

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Trzepnicy realizowała po raz kolejny program profilaktyki palenia tytoniu: Znajdź właściwe rozwiązanie. Program realizowany był przy współpracy z Powiatową Inspekcją Sanitarną w Piotrkowie Trybunalskim.          Nadrzędnym  celem programu było zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych. Program realizowany był w klasie VI. Koordynator programu- Patrycja Smolarek poinformowała dyrektora szkoły, wychowawcę klasy oraz  pedagoga szkolnego o  planowanym przeprowadzeniu warsztatów.  Praca przebiegała w formie pięciu zajęć warsztatowych, na których  zastosowano wiele ciekawych metod aktywizujących. Tematyka zajęć była następująca:

1. Poznajmy się bliżej.
  2. Laboratorium ciała.
  3. Naucz się mówić „nie”.
  4. Znajdź właściwe rozwiązanie.
  5. Uwierz w siebie.

Na zakończenie uczniowie wykonali  hasła antytytoniowe, portrety zestresowanego człowieka oraz plakaty promujące zdrowy styl życia.  Obejrzeli również film pt. „ Papierosy to legalny narkotyk”. Zajęcia  cieszyły się dużym powodzeniem.