Tradycja w klasie III

11 lutego 2021 r. uczniowie klasy III poznawali tradycję obchodów walentynek, które do Polski dotarły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność zyskały w latach 90 XX wieku. Zamiast tradycyjnych kartek walentynkowych obdarowani zostali balonami w kształcie serca i serduszkowymi lizakami. Były też walentynkowe zabawy: rozwiązywanie szyfrów i krzyżówek walentynkowych. Drugą z obchodzonych w ten dzień tradycją był tłusty czwartek. Jest to ostatni czwartek przez wielkim postem, znany też jako zapusty, mięsopust lub karnawał . To dzień kiedy dozwolone jest objadanie się. Pączki na słodko zaczęto robić w Polsce w XVl wieku( wcześniej były nadziewane słoniną). Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniowie mogli posmakować pączków, faworków i oponek. Sami zaś próbowali zrobić faworki z papieru, ćwicząc swoją sprawność manualną. Uśmiechy na twarzach mówią, że to był udany dzień.