Dzień Bezpiecznego Internetu

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyka bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. W ramach tegorocznych obchodów  uczniowie klasy II na lekcjach z wychowawca oraz na zajęciach z edukacji informatycznej omawali zagrożenia w Sieci oraz zasady bezpiecznego korzystania z niej. Mówiliśmy również o netykiecie, czyli właściwym zachowaniu w sieci. W ramach zajęć powstały również ciekawe i pomysłowe plakaty informujące o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Dzieci chętnie włączyły się we wszystkie działania i wypowiadały się na temat bezpieczeństwa w Sieci.