„Góra Grosza”

Przedstawiciele samorządu Uczniowskiego włączyli się również w akcję „Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Zachęcamy do zbierania grosików. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – uczniowie będą mogli przynieść grosze ze sobą. Następnie je policzymy, odpowiednio zapakujemy i odniesiemy na Pocztę Polską. Góra Grosza ma również charakter konkursu –placówki, które zbiorą jak najwięcej pieniędzy są nagradzane. Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku. Zachęcamy serdecznie do udziału w akcji.