Od Zwiastowania do Bożego Narodzenia

Nawiązując do Świąt Narodzenia Pańskiego uczniowie z oddziału przedszkolnego wcielili się w rolę aktorów. Na katechezie odgrywali scenę Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, kiedy to Anioł Gabrielogłosił Jej, że to Ona została wybrana na Mamę Jezusa. Dziewczynki odgrywały rolę Maryi, natomiast chłopcy wcielili się w rolę Anioła Gabriela. Następnie uczniowie zapoznali się ze zwyczajami Wieczerzy wigilijnej. Przygotowaliśmy wspólnie stół wigilijny pamiętając o niezbędnych tradycjach. Układaliśmy również życzenia, jakie będziemy sobie składać dzieląc się opłatkiem. Najważniejszym tegorocznym życzeniem jest zdrowie, które zostało wymienianie przez wszystkich uczniów. Wspólnie kolędując i  odgrywając role aniołów wyruszyliśmy do Betlejem, aby tam powitać i pokłonić się Zbawicielowi świata. Naszej wędrówce towarzyszył śpiew z gestami kolęd „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże, Jezuniu”. Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyła radość i uśmiech na twarzach dzieci. Nastrój świąteczny napełnił nasze serca i z radością oczekujemy przyjścia na świat Syna Bożego.