Wizyta w gminnej bibliotece

PODSUMOWANIE II EDYCJI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Gminna Biblioteka Publiczna w Łękach Szlacheckich z siedzibą w Ogrodzonej oraz Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Łękach Szlacheckich zorganizowały II Gminny Konkurs Plastyczny pt. „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”. Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wyobraźni plastycznej poprzez kreatywną interpretację tematu oraz promowanie utalentowanej młodzieży. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie ze szkół podstawowych oraz przedszkoli z terenu naszej gminy wraz z wychowawcami. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej ulubionej postaci z bajki/baśni dla dzieci.

W ramach  Tygodnia Bibliotek, 13 maja 2022 roku, w Gminnej Bibliotece, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursu. Na początku, wszyscy zgromadzeni, w tym zaproszeni goście: uczniowie kl. O ze Szkoły Podstawowej w Trzepnicy z wychowawcą p. W. Buczkowską oraz uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich  z wychowawcą p. M. Patek wysłuchali baśni oraz opowiadań. Następnie  ogłoszono wyniki konkursu oraz nastąpiło wręczenie nagród przez organizatorów oraz  p. Ewelinę Jędruszek z Urzędu Gminy w Łękach Szlacheckich.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy zajęli zaszczytne miejsca w konkursie:

Kategoria I – PRZEDSZKOLE I KLASA „O”

II miejsce –  Dominika Stefanek - kl. 0

Kategoria II – KLASY I - III

I miejsce - Marcel Błaszczyk - kl. II

Podziękowania za udział w konkursie otrzymali: Antonina Lewańska i Patrycja Szopa.

Zorganizowane spotkanie  było także okazją do zwiedzenia  biblioteki i zapoznania się z kolorowym księgozbiorem dla dzieci.

Laureatom gratulujemy sukcesów, gościom i wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Łękach Szlacheckich z siedzibą w Ogrodzonej oraz p. J. Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich.