Szkoła Pamięta 2021

W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klas 0-IV Szkoły Podstawowej im. A.F.Modrzewskiego w Trzepnicy realizowali różnorodne działania, które miały na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. W ramach tej akcji uczniowie klasy II i dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły lokalne miejsca pamięci narodowej oraz poznały związane z nimi historie. Odwiedzając cmentarz w Bęczkowicach i miejsce pamięci na Pociesznej Górce oprócz poznania historii związanej z tym miejscem zapalały znicze i modliły się. Celem wyjazdu było poznanie miejsc pamięci narodowej w swojej okolicy, kształcenie poczucia patriotyzmu i tradycji narodowych, poznanie miejsca swojego zamieszkania, ustalenie zasad zachowania się w miejscach pamięci narodowej. Wychowawcy klasy II i IV przygotowali wystawkę prac plastycznych wykonanych przez uczniów nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych. Uczniowie klasy pierwszej wspominali nie tylko swoich bliskich, ale również tych, którzy zapisali się na kartach historii ogólnonarodowej. Natomiast uczniowie klasy III przygotowali gazetkę poświęconą pamięci Świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łęki Szlacheckie panu Piotrowi Łącznemu za udostępnienie szkolnego gimbusu.