„Dzień pszczoły”

W dniu 22 czerwca 2021 najmłodsze dzieci z naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich wzięły udział w niezwykle ciekawym wydarzeniu pt. „Dzień pszczoły”, które zostało przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Trzepnica oraz okolic dzięki otrzymanemu wsparciu grantowemu LGD w ramach pododdziału 19.2. zadanie "Promocja i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego. W programie imprezy, której celem było budzenie świadomości ekologicznej oraz przekazanie wiedzy dotyczącej życia i roli pszczół w środowisku znalazło się wiele atrakcji. Podczas spotkania z Panem pszczelarzem Piotrem Robaczkiem, dzieci miały okazję nie tylko poznać wiele ciekawostek dotyczących pszczół, ale również obejrzeć jak wygląda ul i podstawowe wyposażenie pszczelarza. Duże zainteresowanie budziła możliwość obejrzenia na żywo tych owadów wraz ze swoją królową. Dzieci miały również okazję spróbować jak smakuje miód prosto z plastra. Uczestnicy tego warsztatu otrzymali drobne upominki wraz ze słoiczkiem pysznego miodu. Dodatkowymi atrakcjami podczas tego dnia była zabawy i konkursy z nagrodami prowadzone przez animatorów, puszczanie baniek mydlanych, wykonywanie ciekawych wzorów z balonów, malowanie twarzy oraz słodki poczęstunek. Dużo przyjemności sprawiła dzieciom zabawa na kolorowych dmuchańcach. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.