Bal karnawałowy w kl.I

Trwa karnawał, zatem,  by dzieciaki spragnione tańcy i odrobiny szaleństwa mogły poszaleć, wychowawczyni klasy I we współpracy z rodzicami i wychowawcami świetlicy przygotowała zabawę karnawałową by zapoznać dzieci z tradycją balów karnawałowych. Na zajęciach świetlicowych mali uczniowie sami pod okiem wychowawców świetlicy przygotowali dekorację sali. W dniu 9 lutego 2021r. wychowawczyni przyjęła rolę animatora i poprowadziła taneczne zabawy karnawałowe przeplatane konkursami. Rodzice natomiast zadbali o poczęstunek dla dzieciaczków.

Celem zajęć było wytworzenie miłej i radosnej atmosfery, pokonywanie nieśmiałości, wyrabianie pewności siebie i wiary we własne siły, integracja dzieci, kształcenie umiejętności wspólnej zabawy, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, rozwijanie inwencji muzycznej i ruchowej.

Zabawa dostarczyła dzieciom radości i przyjemności z bycia i działania w grupie i zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Dziękujemy rodzicom którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów karnawałowych dla swoich dzieciaczków.